• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • bootstrap slider
  • 8
jquery slider by WOWSlider.com v7.7

تعمیر برق کوره های القایی:صفحه اصلی

تعمیر برق کوره های القایی

تعمیر برق کوره های القایی,نگهداری برق کوره های القایی,تجهیزات برق کوره های القایی,کوره های القایی چیست,سازنده برق کوره های القایی,خدمات برق کوره های القایی,برق رسانی کوره های القایی,نوسان کوره های برق القایی,ولتاژ برق کوره های القایی,سنجش برق کوره های القایی

تعمیر برق کوره های القایی

=================================================

کوره القایی دستگاهی است الکتریکی که با اعمال میدان الکترومغناطیس با فرکانس بالا و جریان بالا از طریق سیم پیچ مسی به قطعات فلزی کوره القاییدمای آن را به سرعت بالا برده و تا دمای ذوب و حتی بالاتر از آن می رساند. امروزه کوره های القایی به صورت گسترده ای در در صنایع سبک و سنگین استفاده می شوند و کوره های سوخت فسیلی به سرعت جای خود را به کوره های القایی می دهند. کوره های القایی دارای مزایای فراوانی نسبت به سایر کوره ها می باشند که مهمترین آنها راندمان بالا و سرعت گرمایش بسیار بالا و نیز عدم آلودگی محیط زیست می باشد. کوره های القایی باعث آلودگی آلیاژ تولید شده نمی گردد و نگهداری و بهره برداری از آن بسیار ساده و ارزان می باشد.

دسته بندی کوره های القایی بر حسب فرکانس کاری:

کوره های القایی را بر حسب فرکانس کار به سه دسته کلی میتوان تقسیم بندی نمود.

1-فرکانس 50HZ یا MAIN FREQUANCY در گاهی مواقع از فرکانس سه برابر آنها نیز در همین دسته بندی یاد می شود.

2-فرکانس متوسط که از فرکانس حدود 200HZ تا حدود 10KHZ می باشد.

3-فرکانس بالا که از 10KHZ تا چندین MHZ می باشد.

کوره های فرکانس بالایی که به عنوان کوره های ذوب استفاده می شوند جنبه آزمایشگاهی دارند.

نگهداری برق کوره های القایی

کوره القايي يکي از ابزارهاي گرمايشي بدون تماس مواد است. در اين کوره ها از جريان با فرکانس بالا یا متوسط براي گرم کردن مواد هادي الکتريکي استفاده مي شود. از آنجا که اين روش بدون تماس است باعث آلودگي يا ايجاد ناخالصي در بار نمي شود.

در گذشته بيشتر از كوره هاي سوخت فسيلي براي ذوب فلزات استفاده مي شد . آلودگي محيط زيست، راندمان پايين، سروصداي زياد، عدم يكنواختي مذاب، عدم توانايي ذوب فلزات ديرگداز و مسائلي از اين قبيل، مشكلاتي بود كه اين كوره ها به همراه داشتند.

در چند دهه اخير توجه متخصصين و دست اندركاران كوره سازي به استفاده از انرژي الكتريكي در اين زمينه جلب شد و نسل جديدي از كوره هاي الكتريكي بوجود آمد.

در كوره های ذوب القایی جریان الكتریكی القا شده توسط میدان مغناطیسی ایجاد حرارت می كند و این حرارت باعث ذوب جسم (معمولا فلزات) می شود. فلز درون بوته ای قرار می گیرد كه اطراف آن كلاف های مغناطیسی پیچیده شده است و توسط جریان آب خنك می شوند.

تجهیزات برق کوره های القایی

تجهیزات برق کوره القائی مثل ترانسفورماتور چوک ، خازن ها ، کلیدهای فشار قوی و تابلو مدار فرمان در محدوده ی زمانی خاصی می توانند کار کنند و اگر از حد معینی گرمتر شوند باعث ایجاد مشکلاتی می گردند ، لذا این تاسیسات باید خنک گردند ، خنک کردن تاسیسات الکتریکی می تواند ب فن ، ارکاندیشن یا کولر گازی صورت گیرد .

 

کویل و بدنه کوره در کوره های بوته ای و کوپل ، پوسته ی اینداکتور ، پوسته خنک کن و گلوئی کوره در کوره های کانال دار نیز باید خنک شوند این قسمت ها عموما با آب خنک می گردند(برخی از کوره های کوچک کانال دار بگونه ای طراحی می شوند که تمام قسمت های فوق الذکر یا قسمتی از آن با هوا خنک می شود ) و تاسیسات مخصوصی شامل مبدل های حرارتی ، پمپ ،برج خنک کن و غیره را دارا می باشد و معمولا مقصود از تاسیسات خنک کن همین قسمت می باشد .

تعمیر برق کوره های القایی

نگهداری برق کوره های القایی

تجهیزات برق کوره های القایی